Skuteczność psychoterapii

Decydując się na podjęcie terapii psychologicznej, musimy mieć świadomość tego, że terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego też błędnym nastawianiem do terapii jest oczekiwanie od psychoterapeuty wystawienia konkretnej diagnozy naszych problemów oraz wypisania właściwej recepty na życie w szczęściu. Psychoterapia w krakowie to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków i nauczyć się samodzielnie eliminować swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Psychoterapia w krakowie nie daje i nie narzuca konkretnych rozwiązań. Psychoterapia w krakowie to nie zestaw magicznych rozwiązań oraz przepisów według których powinniśmy postępować w danej sytuacji. Tak naprawdę bowiem każdy przypadek jest inny i związana jest z innymi czynnikami, tak więc nie ma możliwości stworzenia zbioru cudownych rad, wbrew temu, co można czasami przeczytać w różnego rodzaju dostępnych na rynku wydawniczym poradnikach.

Wielu osobom decydującym się na rozpoczęcie terapii psychologicznej wydaje się, że w czasie tych spotkań z psychoterapeutą uzyskają one kilka konkretnych, gotowych rozwiązań, które skutecznie i sprawnie uporządkują jego życie i wprowadzą do niego ład i harmonię. Niestety, przekonanie takie jest nie dość, iż błędne, to jeszcze niezwykle szkodliwe.

To, co powie nam terapeuta w procesie psychoterapii, lub to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu tylko wprowadzenie ładu do naszych myśli, obaw oraz uczuć. Ma nas zachęcić i wesprzeć do podejmowania wysiłku samodoskonalenia (dodatkowe informacje na tej stronie) i naszym światem wewnętrznym. Rolą terapeuty jest też swoista asekuracja pacjenta, tak aby jego odkrywanie siebie przebiegało w dobrym kierunku oraz oczekiwanej formie.

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

  • Recent Posts

  • Recent Comments

  • Archives

  • Topics

  • Meta

  • Advertisements
%d bloggers like this: