Psychoterapia skutecznym lekiem na wszystkie schorzenia?

Psychoterapia jest techniką terapeutyczną obejmującą szerokie spektrum technik oraz metod służących leczeniu różnych schorzeń o podłożu oraz charakterze psychologicznym. Psychoterapia w krakowie opiera się na grupowym lub też indywidualnym kontakcie interpersonalnym.

Tak jak nie chcielibyśmy trafić pod nóż rzekomego chirurga na stole operacyjnym, nie powierzajmy swoich problemów w ręce przypadkowych, nieprzygotowanych w tym celu osób. Efekty takich działań mogą być bowiem bardzo przykre i nie do naprawienia.

Pomoc w obrębie terapii psychologicznej może być niesiona zarówno przez psychoterapeutę, lub też przez psychologów, pedagogów i innego rodzaju grupy wsparcia. O ile więc w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą terapią psychologiczną, to w drugim przypadku, z z punktu widzenia fachowców mamy do czynienia z niesieniem wsparcia psychospołecznego.

Psychoterapia krakowska cechuje się różną skutecznością i oddziaływaniem w różnym stopniu, w relacji od cech osobniczych danego pacjenta oraz rodzaju zaburzeń, z jakimi się on zmaga. Można uznać, że skuteczność terapii psychologicznej w dużej mierze tkwi w możliwości skonsultowania własnych problemów z innym człowiekiem, a tym samym uzyskania obiektywnej oraz niezależnej opinii na swój temat. Świadomość taka prowadzi wprost do zrozumienia istoty problemu, a w dalszej kolejności do podjęcia odpowiednich kroków do walki z nim.

Bardzo istotną kwestią jest również to, abyśmy sprawdzali kwalifikacje terapeuty, do którego zgłaszamy się o pomoc. Niestety, w naszym kraju istnieje nadal duża grupa samozwańczych psychologów, różnego rodzaju wróżek, bioenergoterapeutów czy też innych miłośników domorosłej psychologii.

Więcej materiałów na ten temat można znaleźć tutaj: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: