Pomoc dla ofiar przemocy psychicznej

Spotkałam się dzisiaj z koleżankami. Doszło do tego całkiem niespodziewanie, można by rzec, iż całkowicie spontanicznie. Z założenia miało to być dla mnie przyjemne, wesołe oraz odstresowujące spotkanie, w rzeczywistości po raz kolejny uświadomiłam sobie jak niezwykle jest mi potrzebna psychoterapia w krakowie. Zamiast bowiem śmiać się i żartować, właściwie mimochodem i zupełnie nieświadomie zeszłam w rozmowie na tematy kłopotów, z jakimi borykam się w swoim związku z drugą połową.

Ponieważ nie mam takich dochodów, aby móc pozwolić sobie na podjęcie kosztownej terapii u prywatnego psychoterapeuty, skierowały mnie do ośrodka interwencji kryzysowej (szczegóły tutaj), zlokalizowanego niedaleko od mojego miejsca zamieszkania. Wspomniany ośrodek jest nastawiony na udzielanie wsparcia zwłaszcza ofiarom przemocy, więc z całą pewnością mogłabym uzyskać tam profesjonalne wsparcie. Nie ukrywam jednak, iż znając siebie – zrobię co tylko w mojej mocy, żeby odwlec rozpoczęcie takiej terapii.

Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie potrafię trzeźwo myśleć, trzymam się kurczowo swojego męża, mając złudną nadzieję, że się zmieni, że zrozumie jak bardzo mnie rani. Rozum podpowiada, że będzie tylko gorzej, jednak nadzieja, jak to nadzieja – umiera ostatnia.

Opowiedziałam trochę na temat problemów w swoich relacjach z partnerem i niełatwej relacji z partnerem. Dwie dziewczyny są zatrudnione w ośrodku pomocy społecznej, szybko więc podchwyciły temat. Praca z ofiarami przemocy psychicznej oraz fizycznej jest dla nich chlebem powszednim, szybko postawiły zatem trafną diagnozę dotyczącą mojego stanu i tego, co dzieje się z moją rodziną. Słuchałam uważnie tego, co mówiły, nie mniej jednak cały czas dystansowałam się od tego. Zresztą, to ponoć także typowe, że wypieram swój problem. Próbuję go wszelkimi sposobami zagłuszyć, przekonując siebie, iż tak naprawdę jest to tylko mój wymysł, a nie realny problem, z którym w końcu trzeba się zmierzyć.

Oddałabym naprawdę wszystko za to, byśmy potrafili ze sobą dobrze oraz spokojnie żyć. Jestem sparaliżowana na samą myśl, iż to, w czym tkwię jest w praktyce iluzją i kompletnym złudzeniem.

Więcej materiałów na opisany temat jest dostępnych na tej stronie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: